niedziela, 9 grudnia 2012

"Gość" w 1000. notowaniu RaGa TOP Radio Olsztyn / na żywo

Wczoraj (8 grudnia) odbyło się 1000. notowanie RaGa TOP, listy przebojów Radia Olsztyn. Blues "Gość" znalazł się na cudnym, 3. miejscu tego jubileuszowego notowania, w zawiązku z czym pan redaktor Michał Porycki zaprosił mnie do żywego udziału w programie.

Ciekawa formuła – artyści, których piosenki znalazły się na liście, mieli zaśpiewać swoje utwory na żywo w studiu koncertowym PRO, w kolejności zajmowanych miejsc.
Oczywiście miałam tremę. Wspierał mnie mocno Czarek Makiewicz. Nie w tremie rzecz jasna, lecz w jej pokonaniu.
Czarek pięknie zaśpiewał swoją piosenkę "Zakochajmy się znowu", a potem razem zaśpiewaliśmy "Gościa", który też zabrzmiał bardzo, bardzo.

Tuż przed wejściem na antenę miałam kontakt z Becią Wąsowską z Forum Bożen NK. Dziewczyny zawsze mnie wspierają, za co serdecznie dziękuję :)

Program "poprowadził" Marek Niedźwiecki, to znaczy listę na żywo prowadził Michał Porycki, ale tak to zorganizował, że pan Marek zaczął, a potem, co jakiś czas też się odzywał.

Notowania zaczęłam słuchać w samochodzie, w drodze do radia, a potem do końca już w studiu. Program realizował Ryszard Szmit. Obaj panowie - Michał Porycki i Ryszard Szmit - zrobili świetną robotę. Trzeba o tym pisać, bo to co słyszymy z głośnika, jest miłą dla ucha końcówką trudnej, wielogodzinnej pracy radiowca.

Na koniec, gdy już wychodziłam ze studia, zahaczyłam o jakieś wieszaki, narobiłam rumoru, ale szczęśliwie mnie nie zabiło. Za to pan Michał, cały czas na żywo, poprosił tylko: Pani Bożeno, wieszaki zostają :)
Było miło.
Do usłyszenia na kolejnym jubileuszowym notowaniu RaGa TOP!

A oto jak "Gość" wchodził na płytę, a potem na listy przebojów

płytę "Wystarczy mnie lubić" wyprodukował, zaaranżował Cezary Makiewicz. Nagrania zostały zrealizowane w Majkel Studio w Olsztynie, w 2012 r.

Historyczne zdjęcie - spotkanie z Markiem Nedźwieckim i "przekazanie" płyty "Wystarczy mnie lubić" do recenzji.

w 1600. notowaniu LP3 Gość zajął 44. miejsce

http://lp3.polskieradio.pl/notowania/?rok=2012&numer=1600

w 1000. notowaniu RaGa TOP "Gość" zajął 3. miejsce

z Czarkiem Makiewiczem / 1000 notowanie / Radio Olsztyn 8 grudnia 2012

audycję prowadził Michał Poryckiprogram realizował Ryszard Szmit.

Z Cezarym Makiewiczem w PRO Studio Olsztyn


Gość na żywo / 8 grudnia 2012 / PRO Studio Radio Olsztyn

Fot. Przemek Wiśniewski, Tomasz Roman Olszewski, Bożena Kraczkowska.