sobota, 4 sierpnia 2012

relacja z wernisażu wystawy "Maryla in Blues" i premiery płyty "Wystarczy mnie lubić" Olsztyn

Ach wernisaż, ach wernisaż...
tak naprawdę to było popołudnie autorskie, a odbyło się wczoraj, 3 sierpnia w Galerii Stary Ratusz (WBP) w Olsztynie. Popołudnie to składało się dwóch części: wystawy fotografii "Maryla in Blues" i premiery płyty "Wystarczy mnie lubić".
Od rana było gorąco. Najpierw pojechałam do wydawnictwa ElSet odebrać płyty. Tu kawa smakuje najlepiej. Teraz do Galerii, bo trzeba wystawę przygotować, oprawić i rozwiesić fotografie. Na Starówce już ruch - kwiaciarki wystawiają kwiaty – róże, słoneczniki, irysy, mieczyki, stokrotki. Zamiatacze robią swoje ostatnie szur-bur. Otwierają się okoliczne kawiarenki...

W Gazecie Olsztyńskiej też zaczyna się gorący dzień – trwa przygotowanie "kwadratowej soboty" – pierwszego w Polsce wydania sobotnio-niedzielnego właśnie w kwadratowym formacie. To absolutna rewolucja na polskim rynku wydawniczym!

Około godz. 14, nad miastem przetacza się burza. Robi się chłodniej, przyjemniej. Zakładam Marylowe, czerwone trampki i ruszam z powrotem do miasta. Starówka jest już rozruszana – gwar, rozbawiona młodzież, mnóstwo turystów, ptaki... Amatorzy lodów nie mogą się zdecydować – jagodowe, truskawkowe, miętowe. W Galerii nadal ciepło, ale szampan jest zmrożony, więc będzie OK :)
Wystawę otwiera Iwona Bolińska-Walendzik z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. Wśród gości dostrzegam Grzesia. Też jest w Marylowych trampkach, jakbyśmy się umówili. Przyjechały Bożenki z Forum Bożen NK. Jest Mariola Żylińska-Jestad, Cezary Makiewicz z żoną, Ela Skóra, Kuba Bertrand, Andrzej „Andymian” Mierzyński Ela Mierzyńska, zaprzyjaźnieni dziennikarze, plastycy, koleżanki z redakcji, znajomi jeszcze z czasów studiów. Jednym słowem – przyjaciele. Po wernisażu idziemy w miasto.
Było fajnie, miło było :)

Wystawę można oglądać do 15 sierpnia. Potem pojedzie w świat.
Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej dziękuję za zorganizowanie wernisażu, Maryli Rodowicz dziękuję za akceptację projektu, gościom dziękuję za przybycie.
Do następnego razu! :)

odbieram jeszcze ciepłą płytę "Wystarczy mnie lubić"

wystawa jeszcze spakowana, ale już na miejscu

zapraszamy!

zawieszamy

ciąg dalszy przygotowań

popołudnie prowadzi Iwona Bolińska-Walendzik

kilka słów o wystawie "Maryla in Blues"

kilka słów o płycie "Wystarczy mnie lubić"

kwiaty i gratulacje :)

gratulacje i kwiaty :)

oglądamy

przybył Cezary Makiewicz

przy stoliku

z Kubą Bertrandem (kim są ci ludzie z tyłu? :)

znowu ludzie z tyłu

taka mała scenka :)

z Czarkiem Makiewiczem

Czarek, Grześ i ja

pamiątka z wernisażu :)

Ania Hac (menadżer projektu), Czarek Makiewicz (producent muzyczny płyty "Wystarczy mnie lubić" i autorka :)


relacja na www.olsztyn24.com

kliknij i zobacz
relację Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie


Gazeta Olsztyńska promowała :)