czwartek, 19 czerwca 2014

Purpurowe Gniazdo w Sztokholmie_2014

Jakaż moja wielka radość - Purpurowe Gniazdo jest w bibliotekach w Sztokholmie m.in. w Huddinge i w Skogas. Dowodem są te zdjęcia :)
Siedmiodniowy pobyt w stolicy Szwecji był bardzo pracowity, ale też udało mi się odpocząć, "spotkać" z królową, odwiedzić stare kąty :)
film z przejazdu rodziny królewskiej ulicami Sztokholmu, 6 czerwca 2014 r.


4 czerwca odbyło się pierwsze z trzech zaplanowanych spotkań z Czytelnikami. Spotkanie zorganizował Zygmunt Kraczkowski działający w Polska Sallskapet Ogniwo i Stockholm (http://www.ogniwo.se/aktualnosci_pol.html)
No tak, nazwisko bardzo podobnie do mojego, a nawet takie samo :) Nie wykluczone, że jesteśmy spokrewnieni. Ustaliliśmy z panem Zygmuntem, że sprawdzimy to następnym razem.
Rozmawialiśmy o poezji, książkach, o tym jak się żyje na obczyźnie. Rodzinna atmosfera sprawiła, że spotkanie autorskie zamieniło się w rodzinną biesiadę. Było super :)


spotkanie zorganizował i prowadził Zygmunt Kraczkowski

7 czerwca odbyły się natomiast dwa spotkania - pierwsze z dziećmi, drugie z młodzieżą pracującą w teatrze. To spotkanie zorganizowała Ewa Nordin z Polskiego Towarzystwa Teatralnego w Szwecji (http://www.ptts.org/)


Spotkanie zorganizowała i prowadziła Ewa Nordin.