poniedziałek, 20 października 2014

finał projektu Mały człowiek z wielkim psemLink na recenzję MoznaPrzeczytac.pl -> http://moznaprzeczytac.pl/maly-czlowiek-z-wielkim-psem-patronat-moznaprzeczytac-pl/

20 października 2014 r. odbyło się spotkanie autorskie, które zakończyło projekt "Mały człowiek z wielkim psem". Wieczór prowadziła Urszula Witkowska.
Pomysł na projekt powstał w czasie rozmowy przy kawie z Mariolą Żylińską-Jestadt. Tak już mamy, że co się spotkamy, to coś wymyślimy :) W ten sposób zrealizowałyśmy już pięć projektów artystycznych. Przypomnę: rok 1999 – wydanie książeczki Hipcio, 2006 – Obraz do wiersza, 2007 – Wiersz do obrazu, 2013 – O śmierci na luzie, 2014 – Mały człowiek z wielkim psem.

"Mały człowiek z wielkim psem" składa się z trzech równoprawnych elementów i tak został pomyślany, aby każdy z tych elementów mógł żyć życiem własnym. Tak też się stało.
1. Piosenka "Blues na drugą stronę" wspięła się na szczyt dwóch list przebojów: Listy z Mocą RDN Małopolska i RaGa TOP Radio Olsztyn.
2. Książka-zbiór opowiadań "Mały człowiek z wielkim psem" zaistniała na rynku wydawniczym i istnieje z nr ISBN 978-83-64736-27-8.
3.Galeria Małego Człowieka autorstwa Marioli Żylińskiej-Jestadt wisi w klubie Awangarda Bis w Olsztynie, może być instalowana w dowolnej galerii, w dowolnym miejscu. Na wieki już ilustruje książkę "Mały człowiek z wielkim psem".

Projekt zrealizowałyśmy z pieniędzy własnych oraz przy udziale społecznego finansowania na platformie PolakPotrafi.pl. Dziękuję wszystkim darczyńcom :)
20 października na spotkanie z nami w Awangardzie przybyli przyjaciele i znajomi, osoby życzliwe, które lubią, fascynują się malarstwem, muzyką, literaturą, osoby, które lubią ludzi, lubią z ludźmi przebywać i z nimi rozmawiać.
Dziękuje za finansowe wsparcie, dziękuję, ze z nami byliście.
Oto fotoreportaż ze spotkania, autorzy zdjęć: Anna Hac, Barbara Zysman, Adam Bartnikowski, Wydawnictwo ElSet Elżbieta Skóra.
spotkanie prowadziła Urszula Witkowska
trochę mówię :)
dostałam kwiaty :)
z koleżankami z redakcji Basią i Elą
z Adasiem - kolegą z redakcji
Ela Skóra (wydawca) podpisuje obraz Małego Człowieka
z pisarką Anką Mikitą
z Ulą, koleżanką z redakcji :)
Martusia z mężem
z Bożenką - malarką, poetką, osobą wielu talentów

okładka zbioru opowiadań "Mały człowiek z wielkim psem" / wyd. ElSet Olsztyn

singiel "Blues na drugą stronę" - wkradł się błąd w tytule, więc pierwsze egzemplarze są białymi krukami :) dodruki będą bez błędu :)