czwartek, 1 stycznia 2015

podsumowanie roku 2014 Kraczkowska Bożena

Rok 2014 był trudny ale niezły. Trudny w życiu prywatnym, niezły zawodowo.

Piosenka - napisałam tekst do muzyki Bartosza Chajdeckiego i tak powstała piosenka "Dziewczyna z granatem". Lubię taką
pracę, a współpraca z Bartkiem Chajdeckim, praca przy filmie to sama przyjemność. "Dziewczyna z granatem" w wykonaniu Katarzyny Sawczuk promowała serial TV Czas honoru - Powstanie i zdobyła dużą popularność osiągając na Youtube ponad milion odsłon (11 stycznia 2015 r. było 1 077 605, dzisiaj, 07 lutego - 1 171 517 i stale rośnie)
Producentom Czasu honoru dziękuję za zaproszenie do współpracyPiosenka w 2014 r. na listach przebojów pojawiły się moje dwie piosenki - Motylek (a)polityczny i Blues na drugą stronę, w sobotę 3 stycznia 2015 roku będzie roczne podsumowanie RaGa TOP Radio Olsztyn i wówczas zobaczymy jak piosenki się uplasowały i czy wejdą do pierwszej 50! :)
(dopisek 6 stycznia 2015) i już wszystko jasne - i Motylek (a)polityczny i Blues na drugą stronę są w Złotej 50! Motylek na 9 miejscu, zaś Blues na 27 miejscu. Cieszę się bardzo i dziękuję słuchaczom, którzy zagłosowali na moje piosenki :)

Książki – w 2014 roku wydałam dwie książki – “Purpurowe Gniazdo” i “Mały człowiek z wielkim psem”. Ta druga książka to zbiór opowiadań, który został zrealizowany w dużym projekcie pod tym samym tytułem. Ilustracjami opowiadań są specjalnie namalowane przez Mariolę Żylińską-Jestadt obrazy tworzące osobną Galerię Małego Człowieka.
Książki otrzymały bardzo dobre recenzję blogerów i czytelników.


Płyty - w projekcie “Mały człowiek z wielkim psem” nagrałam też singiel “Blues na drugą stronę”, który jest zapowiedzią kolejnej autorskiej płyty CD.
Projekt udało się zrealizować dzięki platformie społecznego finansowania PolakPotrafi.pl

Jednym z ważnych elementów roku 2014 roku była udana podróż sentymentalna do Świdnika i Czajęcic.
W Świdniku się urodziłam i mieszkałam do 7 roku życia, w Czajęcicach mieszkali moi dziadkowie i tam spędzałam wakacje. To także Czajęcice są miejscem akcji trzech moich powieści.


wieś mojego dzieciństwa


z przyjaciółkami mojej mamy - Ulą i Anią w bramie mojego dzieciństwa (Świdnik)

SIA – dla mnie muzyczne objawienie roku 2014 roku. Sia, a właściwie Sia Kate Isobelle Furler urodziła sie 18 grudnia 1975 r. w Adelaidzie w Australii. Śpiewać zaczęła w 1996 roku w klubach jazzowych. Wiodło jej się różnie aż do 2014 roku i wydania płyty 1000 Form of Fear. Piosenki z tej płyty, szczególnie Chandelier podbiły natychmiast listy przebojów i zdobyły serca Fanów, w tym - moje :) Zauważyłam Żyrandol do tego stopnia, że na fejsie utworzyłam album ze zdjęciami “nietypowymi” pod nazwą "Z żyrandola" :)Plany na rok 2015 – mam ich tak dużo i są tak marzycielskie, że nie odważę się o nich pisać. Ale... już rozpoczęłam, zapoczątkowałam procesy, które mogą, przy dużym szczęściu, doprowadzić do realizacji niektórych zaplanowanych zdarzeń.

Zatem – w nowym 2015 roku szczęście na pewno się przyda
Czego i Wam życzę :)