niedziela, 4 czerwca 2017

XI Światowe Dni Bajki w Olsztynie

XI Światowe Dni Bajki w Olsztynie, czyli wspaniała trzydniówka.
Światowe Dni Bajki w Olsztynie odbywają się nieprzerwanie od jedenastu lat. Miałam ogromną przyjemność wziąć udział w tegorocznym Święcie Bajki.

Olsztyńskie Dni Bajki organizuje Stowarzyszenie Bajka, której prezesem jest Maria Baranowska. Impreza zawsze połączona jest z Dniem Dziecka. W tym roku odbyła się w dniach 1-3 czerwca.
Pierwszego dnia, na zaproszenie Joanny Jaranowskie z Książnicy Polskiej miałam spotkanie z dziećmi w Centrum Książki. Czytaliśmy "Purpurowe Gniazdo", "Hipcia", odgadywaliśmy zagadki i oczywiście śpiewaliśmy. I jak zawsze rozmawialiśmy o prawach zwierząt, ochronie Śnieżnej Pantery, czyli o Irbisach :)  Dzieciaki były wspaniałe.

Drugiego dnia miastem zaczęła rządzić Bajka Włodarze Olsztyna przekazali klucze do miasta Bajkowym Postaciom. Uroczystość odbyła się na słynnych schodach Miejskiego Ratusza.
W tym momencie Olsztyn stał się prawdziwym Bajkowym Miastem.

Jak co roku odbyła się piękna, kolorowa parada postaci bajowych. Przy dźwiękach bębniarzy i dętych orkiestr szkolnych Parada przeszła spod Ratusza, ulicami miasta do Parku Centralnego. Ruch został wstrzymany :)
dziękuję za ten piękny, radosny dla mnie czas. Na pamiątkę kilka zdjęć różnych autorów.

 spotkanie z dziećmi w Centrum Książki 


 czytamy, śpiewamy...  śpiewamy Marcelkę


wiceprezydent Olsztyna - Halina Zaborowska-Boruch przekazuje dzieciom klucz do miasta 


 od lewej:Maria Baranowska, prezes Stowarzyszenia Bajka w Olsztynie, Ania Mikita, pisarka, animatorka w MP Bajkoland w Olsztynie 


grały orkiestry...


 Parada Postaci Bajkowych 

do Parady dołączali mieszkańcy Olsztyna

był z nami Smok Wawelski
💗